فی نت
فی نت اولین و تنهاترین مرجع قیمت های شرکت های خدمات اینترنتی با امکان جستجو و مقایسه
انتخاب سرویس اینترنت از بین تعرفه شرکت های اینترنتی در ایران با خصوصیات مد نظرتان
محدوده سرعت (به مگابیت)
محدوده حجم ترافیک (به گیگابایت)
محدوده مدت زمان (به روز)
محدوده قیمت (به تومان)
انتخاب شهر محل استفاده از اینترنت
مکان تبلیغ شما در اینجا
      09199004804

اینترنت GPRS چیست و چگونه کار می کند؟

دسته بندی مطلب : سرویسهای اینترنتی :

عبارت های مختلفی در حوزه اینترنت وجود دارد که ممکن است برخی کاربران اطلاعات کافی در مورد آن نداشته باشند. یکی از این اصطلاحات GPRS است. برای بدانیم نحوه عملکرد GPRS چگونه است؟ باید در ابتدا با معنی دقیق این عبارت آشنایی داشته باشیم. این اصلاح به معنی سرویس بسته امواج رادیویی است. و کاربران با اینترنت های نسل دو و سه می توانند برای انتقال داده از این نوع سرویس استفاده کنند. 

اینترنت جی پی آر اس

معرفی سرویس GPRS

جی پی آر اس یکی از خدمات ارزش افزوده است. هزینه این سرویس بر اساس میزان داده های منتقل شده محاسبه می گردد. در نسل دوم اینترنت سرعت انتقال داده ها بین 56 تا 113 کیلوبیت است. ممکن است تصور کنید این نرخ بسیار کم است اما در مقایسه با نرخ انتقال داده ها توسط خود تلفن همراه بیشتر است. باید توجه داشته باشید به اینترنت نسل دوم که از GPRS پشتیبانی می کند اینترنت 2.5 گفته می شود. در مورد جی پی آر است تا جایی که شما در محدوده آنتن های اپراتور مورد نظر خود باشید می توانید از این سرویس استفاده کنید. 

مزایای استفاده از GPRS

  • امکان ارسال و دریافت پیامک های متنی  چند رسانه ای
  • توانایی ارسال ایمیل
  • ارسال سریع پیام با استفاده از پیام رسان هایی مانند یاهو
  • دسترسی دائمی 
  • ارتباط نقطه به نقطه

ملزومات استفاده از GPRS

اینترنت جی پی آر اس

شما برای استفاده از این سرویس نیازمند دستگاهی هستید که قابلیت پشتیبانی از این خدمات را داشته باشد. امروزه تمام تلفن ها قابلیت اتصال همزمان به جی پی آر اس را دارند. اگر بخواهید از این سرویس برای لپ تاپ یا کامپیوترهای شخصی استفاده کنید، باید مودم های جی پی آر اس را تهیه کنید. این مودم ها از طریق پورت USB به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل می شوند. اندازه این مودم ها کوچک و کمی بزرگتر از فلش مموری های معمولی است. به همین دلیل می توانید آن را به هر مکانی که خواستید ببرید. برای فعال کردن این مودم ها کافی است که یک سیم کارت فعال در آنها قرار دهید و می توانید از اینترنت آن استفاده کنید. اما سرعت این نوع اینترنت در مقایسه با سایر فناوری ها چندان بالا نیست. پس این مورد را در انتخاب مدنظر قرار دهید.