فی نت
فی نت اولین و تنهاترین مرجع قیمت های شرکت های خدمات اینترنتی با امکان جستجو و مقایسه
انتخاب سرویس اینترنت از بین تعرفه شرکت های اینترنتی در ایران با خصوصیات مد نظرتان
محدوده سرعت (به مگابیت)
محدوده حجم ترافیک (به گیگابایت)
محدوده مدت زمان (به روز)
محدوده قیمت (به تومان)
انتخاب شهر محل استفاده از اینترنت
مکان تبلیغ شما در اینجا
      09199004804

آشنایی کامل با فناوری اینترنت TD-LTE

دسته بندی مطلب : سرویسهای اینترنتی :

آشنایی کامل با فناوری TD-LTE

یکی از دغدغه هایی که با آن مواجه هستیم، تهیه اینترنت پر سرعت برای خانه یا محل کار است. مطمئنا ذهن ما با این مورد درگیر خواهد بود که انتخاب کدام نوع اینترنت یا استفاده از کدام خدمات مناسب تر است؟ اهمیت و نقش اینترنت در زندگی امروزی سبب شده پیشرفت های شگرفی در این حوزه اتفاق بیفتد. بی تردید می توانید یکی از فناوری هایی که می تواند پاسخگوی نیازهای اینترنتی ما باشد، فناوری TD-LTE است. ما در این بخش برای آشنایی کامل با فناوری TD-LTE به معرفی این تکنولوژی می پردازیم.  

فناوری TD-LTE چیست؟

بعد از دوران دیال آپ، استفاده از سیستم های ADSL به عنوان سیستم دارای دارای اینترنت پر سرعت در بین کاربران رایج شد. به مرور زمان، با توجه به افزایش تعداد کاربران مصرف کننده این نوع اینترنت، معایب و کاستی های آن مشخص شد. عمده ترین مشکلی که کاربران برای استفاده از سیستم های DSL بنیان دارند، نیاز به استفاده از خطوط تلفن ثابت است. به همین دلیل در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت نمی توان از این نوع خدمات استفاده کرد. 

افزایش استفاده کاربران از گوشی های هوشمند و نیاز مبرم به اینترنت پر سرعت، سبب شد که خدمات جدید معرفی و عرضه شوند. همین مورد سبب شد اینترنت 4G در اختیار کاربران قرار بگیرد. با ظهور اینترنت 4G، فناوری های TLE یز معرفی و عرضه شد. این اصطلاح در لغت به معنای ارزیابی طولانی مدت است. یعنی با استفاده از این فناوری برنامه ای طولانی مدت برای افزایش سرعت و بهبود ارتباطات اینترنتی دارد  فناوری TD-LTE را می توان آخرین نسل از اینترنت ثابت دانست که دسترسی به اینترنت را به صورت بی سیم برای کاربران فراهم می کند.

تجربه ارتباطی دو طرفه با استفاده از TD-LTE

این فناوری برای برقراری ارتباطی دو طرفه از دو تکنیک متفاوت بهره می گیرد. در اولین تکنیک ز دو باند دارای فرکانس های متفاوت برای ارسال و دریافت داده ها استفاده می کند. در تکنیک دوم نیز برای هر یک از این دو باند از یک فرکانس واحد استفاده می کند. که باند موجود در تکنیک دوم هم برای ارسال و هم دریافت اطلاعات در فاصله های زمانی معین کاربرد دارد. 

تقسیم زمانی مذکور به فناوری TD-LTE امکان می دهد که از ظرفیت خود به صورت پویاتر استفاده کند. به عبارت بسیار ساده می توان گفت که فناوری TD-LTE می توان با توجه به زمان و نیاز کاربران جریان های UP و DOWN لینک را کنترل کند. قابلیت تقسیم زمانی سبب شده که این فناوری در مقایسه با سایر فناوری ها انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد. 

مزایای استفاده از فناوری TD-LTE

  • ظرفیت بیشتر: استفاده از این فناوری برای کاربران امکان انتقال حجم بالایی از داده ها را فراهم می کند در نتیجه تجربه کاری رضایت بخشی برای کاربران فراهم خواهد کرد. 
  • هزینه کمتر: در مقایسه با سایر فناوری ها طراحی این نوع سیستم ها بسیار ساده است. در نتیجه هزینه اجرا  پیاده سازی آن نیز به مراتب کمتر است. 
  • انعطاف پذیری بالا: پهنای باند در این فناوری می تواند تا 200 مگاهرتز باشد. این پهنای باند بالا، امکان انتقال سریعتر داده ها، ظرفیت بیشتر و برخورداری از اینترنت پرسرعت را فراهم می کند. علاوه بر این، استفاده از این فناوری سبب کنترل بهتر فرایندهای Uplink و Downlink خواهد شد. به همین دلیل کاربران با توجه به نیاز خود می توانند به صورتی کاملا پویا از پهنای باند استفاده کنند.