فی نت
فی نت اولین و تنهاترین مرجع قیمت های شرکت های خدمات اینترنتی با امکان جستجو و مقایسه
انتخاب سرویس اینترنت از بین تعرفه شرکت های اینترنتی در ایران با خصوصیات مد نظرتان
محدوده سرعت (به مگابیت)
محدوده حجم ترافیک (به گیگابایت)
محدوده مدت زمان (به روز)
محدوده قیمت (به تومان)
انتخاب شهر محل استفاده از اینترنت
مکان تبلیغ شما در اینجا
      09199004804

معرفی سرویس و اینترنت ADSL و +ADSL2

دسته بندی مطلب : سرویسهای اینترنتی :

معرفی اینترنت ADSL و +ADSL2

به دلیل آزادی انتخاب کاربران، اغلب شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت، هر نوع سرویسی را در اختیار مخاطبین خود قرار می دهند. تا آنها بتوانند بدون دغدغه و با آسودگی خاطر سرویس مورد نیاز خود را انتخاب کنند. هر ساله سرویس های جدیدی به گزینه های انتخابی مخاطبین افزوده می شود که سرعت آنها در مقایسه با سرویس های قدیمی بسیار بیشتر است. یکی از سرویس هایی که مخاطبین می توانند از آن استفاده کنند اینترنت ADSL و +ADSL2 است. ما در این بخش به معرفی اینترنت ADSL و +ADSL2 خواهیم پرداخت. 

شبکه ADSL چیست؟

این شبکه یک فناوری خطی دارای پهنای باند ثابت می باشد. می توان این شبکه را شکلی از DSL در نظر گرفت. در این نوع شبکه، دسترسی پرسرعت به شکل موازی با خطوط تلفن و بر روی شبکه ای مسی برای کاربران مهیا است. این نوع سرویس اینترنت، فرکانس ها را با سرعتی نامتقارن دریافت کرده و آن را در اختیار کاربران قرار می دهد. در مورد این نوع شبکه ها، سرعت دریافت داده ها بسیار بیشتر از سرعت انتقال آنها است. در این نوع شبکه، دانلود پهنای باند با Asymmetric و آپلود پهنای باند از طریق ADSL تعریف می شود. سرعت این شبکه در محدوده ای بین 1 تا 20 مگابیت بر ثانیه متغیر است. عواملی که می تواند بر سرعت این شبکه تاثیر بگذارد شامل مواردی مانند فاصله کاربران از DSLAM و نوع خط آنها است. 

شبکه +ADSL2 چیست؟

این نوع شبکه نیز شکلی از شبکه ADSL است که دارای پهنای باند بسیار بیشتری است. در این نوع شبکه نیز از خطوط مسی استفاده می شود. این شبکه پهنای باند 24 مگابیت را پشتیبانی می کند. این نوع فناوری در سال 2003 و مطابق با استانداردهای IUT معرفی شد. این نوع شبکه از دو باند دارای فرکانس 2/2 مگاهرتزی برخوردار است. به همین دلیل سرعت دانلود با استفاده از این شبکه 24 مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود آن نیز در حدود 1 مگابیت بر ثانیه است. 

عوامل موثر بر سرعت شبکه های ADSL و +ADSL2

 1. فاصله از خطوط تلفن

 2. شرایط و کارایی خطوط مسی انتقال اینترنت

 3. مشخصات ثبت شده برای خط تلفن کاربران

 4. تداخل احتمالی خطوط برق با خطوط مسی

 5. نوع پهنای باند مرکز ارائه دهنده خدمات اینترنت

 6. نحوه عملکرد و پهنای باند در سرور مقصد

مقایسه شبکه های ADSL و +ADSL2

 1. مهمترین عواملی که سبب تفاوت این دو نوع شبکه می شود عبارت است از:

 2.  سال معرفی: نسل اول ADSL ها در سال 1997 عرضه شد. در حالی که +ADSL2 این شبکه در سال 2003 معرفی شده است.

 3. نحوه عملکرد در برابر نویز: در نسل اول به محض مواجهه با نویز، اتصال به اینترنت قطع می شود. اما پیشرفت ها سبب شد که نسل 2+ بتواند خود را با نویزها تطبیق دهد. 

 4. حداکثر سرعت: حداکثر سرعت ADSL برابر با 8 مگابیت بر ثانیه است. این در حالی است که سرعت 25 مگابیت بر ثانیه با استفاده از شبکه های +ADSL2 برای کاربران مهیا خواهد شد.

 5. مدت زمان لازم برای برقراری ارتباط اولیه: حدود 10 ثانیه برای برقراری ارتباط اولیه در نسل اول از این نوع شبکه زمان لازم است. اما در نسل 2+ تنها 3 ثانیه برای برقراری ارتباط زمان صرف خواهد شد.

 6. برد و دامنه شبکه: دامنه نسل اول یعنی شبکه ADSL 5 کیلومتر و دامنه +ADSL2 بیش از 7 کیلومتر است.

 7. تنظیم مصرف برق: در مورد نسل اول، مصرف برق ثابت است اما برای نسل 2+ می توان مصرف برق را با توجه به مصرف کاربران تنظیم کرد.

 

تجهیزات و موارد مورد نیاز برای اتصال به این شبکه ها

بخش های ضروری برای اتصال به اینترنت

 1. تلفن ثابت شهری

 2. اسپلیتر برای برقراری ارتباط با شرکت مخابرات

 3. مودم

 4. کامپیوتر